Şrift:
TEATRLARIMIZDA (may ayında)
22.05.2012 [10:56] - Afişa
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MUSİQİLİ KOMEDİYA TEATRININ
2012-Cİ İLIN MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI

5 may
S.Ələsgərov, İ.Məlikzadə: “Kələkbazlar”


6 may
R.Şəfəq, V.Zimin: “Yağış göbələyinin macərası” (rus dilində)12:00
R.Mirişli, M.Haqverdiyev: “Qısqanc ürəklər”


12 may
C.Quliyev, Ə.Əmirli: “Yeddi məhbusə anası”


13 may
M.Kamoletti: “Fransızsayağı qarnir”

14 may
N.Qoqol: Evlənmə” (Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrının binasında)


15 may
R.Hacıyev, F.Zöhrabov, E.Ocaqov: ”Talelər qovuşanda” (S.Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Rus Dram Teatrının binasında) R.Hacıyevin yubileyinə həsr olunur


19 may
Ü.Hacıbəyli: “Ər və arvad”


20 may
S.Ələsgərov, İ.Məlikzadə: “Hərənin öz ulduzu”


26 may
F.Sücəddinov, T.Vəliyeva: “Mən dəyərəm min cavana”

27 may
R.Mirişli, M.Haqverdiyev: “Amerikalı kürəkən”

Tamaşalar Dənizçilərin Mədəniyyət Evində göstərilir və
axşam saat 19:00-da başlanır


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRININ
2012-Cİ İL MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI

2 may
Zülfüqar Hacıbəyov, Niyazi: “Aşıq Qərib” (3 pərdəli opera)


5 may
Qara Qarayev: “Yeddi gözəl” (2 pərdəli balet)

6 may
Üzeyir Hacıbəyli: “Leyli və Məcnun” (3 pərdəli opera)

11 may
Adolf Adan: “Jizel” (2 pərdəli balet)

12 may
Cüzeppe Verdi: “Traviata” (4 pərdəli opera)

13 may
Qara Qarayev: “Leyli və Məcnun” (bir pərdəli balet)
Qara Qarayev: “Don Kixot”


16 may
Rudjero Leonkovallo: “Payatsı” (2 pərdəli opera)

19 may
Fikrət Əmirov: “Min bir gecə” (2 pərdəli balet)



20 may
Fikrət Əmirov: “Sevil” (3 pərdəli opera)


23 may
Müslüm Maqomayev: “Şah İsmayıl” (3 pərdəli opera)

25 may
Nikolay Rimski-Korsakov: “Şəhrizad” (bir pərdəli balet)
Jorj Bize: “Alezianka” (bir pərdəli balet)

27 may
Avstriya və Azərbaycanın balet artistlərinin Qala-konserti

30 may
Cakkomo Puççini: “Boqema” (2 pərdəli opera)

Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır




DÖVLƏT YUĞ TEATRININ 2012-Cİ İLİN MAY AYI ÜÇÜN
REPERTUARI

5 may
N.Qoqol: “Bir dəlinin xatirə dəftəri”

6 may
S.Şnayder: “İlan dərisi”

12 may
A.Çexov: “Birinci akt”

13 may
Q.Qlenski: “İki yarım”

19 may
M.Füzuli: “Yar”

20 may
M.Füzuli: “Ya Rəbb”


26 may
X.Borxes: “Tabu”


27 may
M.F.Axundzadə “Naməlum Axundzadə”

Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır

ABDULLA ŞAİQ ADINA AZƏRBAYCAN DÖVLƏT
KUKLA TEATRININ 2012-Cİ İLİN MAY AYI ÜÇÜN
REPERTUARI
1 may
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18.00
2 may
K.Şahmərdan: ”Ağ və qara” (böyüklər üçün) 18.00

3 may
Ş.Perro: “Göy saqqal” (rus dilində)

4 may
H.Ziya: “Əkiz qardaşlar” 12.00 14.00 16.00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18.00


5 may
Ə.Abbasov: “Şəngülüm, Şüngülüm” 12.00 14.00
M.F.Axundzadə: “Müsyo Jordan və dərviş Məstəli Şah” 16.00 18.00

6 may
M.Seyidzadə: “Cırtdan” saat 12.00 14.00
H.X.Andersen: “Nağıl haqqında nağıl” (rus dilində) 16.00 18.00


9 may
N.Kazımov: “Ələddin” 12.00 14.00 16.00
Ş.Perro: “Göy saqqal” (rus dilində) 18.00

10 may
A.Şaiq: “Dünya gözəli” 12.00 14.00 16.00
K.Şahmərdan: ”Ağ və qara” (böyüklər üçün) 18.00

11may
A.Şaiq: “Dünya gözəli” 12.00 14.00 16.00
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18.00

12 may
Ə.Səmədli: “Cik-cik xanım” 12.00 14.00
M.F.Axundzadə: “Müsyo Jordan və dərviş Məstəli Şah” 16.00 18.00


13 may
K.Ağayeva: “Göyçək Fatma” 12.00 14.00 16.00
H.X.Andersen: “Nağıl haqqında nağıl” (rus dilində) 18.00


15 may
K.Şahmərdan: ”Ağ və qara” (böyüklər üçün) 18.00

16 may
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18.00

17 may
M.F.Axundzadə: “Müsyo Jordan və dərviş Məstəli Şah” 18.00

19 may
Ə.Səmədli: “Cik-cik xanım” 12.00 14.00 16.00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18.00

20 may
N.Kazımov: “Ələddin” saat 12.00 14.00 16.00
Ş.Perro: “Göy saqqal” (rus dilində) 18.00

22 may
M.F.Axundzadə: “Müsyo Jordan və dərviş Məstəli Şah” 18.00

23 may
K.Şahmərdan: ”Ağ və qara” (böyüklər üçün) 18.00

24 may
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18.00

25 may
M.Seyidzadə: “Cırtdan” 12.00 14.00 16.00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18.00

26 may
Ə.Oruc: “Zınqırovlu pişik” 12.00 14.00 16.00
H.X.Andersen: “Nağıl haqqında nağıl” (rus dilində) 18.00

27 may
H.Ziya: “Əkiz qardaşlar” 12.00 14.00 16.00
Ş.Perro: “Göy saqqal” (rus dilində) 18.00

28 may
A.Şaiq: “Dünya gözəli” 12.00 14.00 16.00

30 may
K.Şahmərdan: ”Ağ və qara” (böyüklər üçün) 18.00

31 may
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18.00


MÜSLÜM MAQOMAYEV ADINA
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASININ
2012-Cİ İLİN MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI

5 may

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri
F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı
Bədii rəhbər və baş dirijor: Ağaverdi Paşayev



7 may

Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu il dönümünə həsr olunmuş Beynəlxalq Müsabiqə qaliblərinin konserti 18:00



11 may

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor: Fəxrəddin Kərimov


14 may

F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı
Bədii rəhbər və baş dirijor: Ağaverdi Paşayev


15 may

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası
Bədii rəhbər və baş dirijor: Gülbacı İmanova


16 may
11 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbinin konserti 13:00-17:00



19 may
Bəstəkar Rauf Əliyevin yaradıcılıq gecəsi
Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor: Fəxrəddin Kərimov
Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası
Bədii rəhvər: Gülbacı İmanova




25 may
Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri
Bədii rəhbər və baş dirijor: Rauf Abdullayev
Solistlər – Artemis Sis Balkız (viola) (Türkiyə),
Erturul Köse (valtorna) (Türkiyə)




30 may
Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri
Bədii rəhbər və baş dirijor: Teymur Göyçayev
Solist: Aygün Zeynalova (soprano)




Bütün tədbirlər saat 19-da başlayacaqdır

MÜSLÜM MAQOMAYEV ADINA AZƏRBAYCAN DÖVLƏT
FİLARMONİYASININ KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİ ZALININ
2012-Cİ İLİN MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI
4 may
Fortepiano musiqisi axşamı
Solist: Gülnar Qurbanova 18:00

5 may
Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbinin konserti 14:00-16:00

7 may
Qədim Musiqisi Axşamı
Solist: Xurşid Abdullayeva (klavesin)


11 may
Bakı Musiqi Akademiyasının Simli Kvartetinin konserti
12 may
Azərbaycan Dövlət Simli Kvarteti
Solistlər: Aleksey Miltıx (violonçel), Səidə Tağızadə (piano)

13 may
Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri
Bədii rəhbər və baş dirijor: Teymur Göyçayev
Solist – Fəridə Məmmədova (soprano)

17 may
Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu

18 may
M.Maqomayev adına 26 saylı Uşaq Musiqi Məktəbinin konserti
Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri
Bədii rəhbər və baş dirijor: Teymur Göyçayev 15:00-17:00

19 may
Orqan Musiqisinə həsr olunmuş konsert
Solist: Fəridə Əsgərzadə

22 may
Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri
Bədii rəhbər və baş dirijor: Ağaverdi Paşayev

23 may
Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası
Bədii rəhbər və baş dirijor: Gülbacı İmanova

24 may
Azərbaycan Dövlət Simli Kvartet
26 may
Uşaq Xalq Çalğı Alətləri Orkestri
Bədii rəhbər və baş dirijor: Ağaverdi Paşayev

31 may
Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu

Konsert saat 19:00-da başlayacaqdır.


AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRININ
2012-Cİ İLİN MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI

5 may
S.S.Axundov, A.Şaiq: “Qaraca qız” 12.00
C.Cabbarlı: “Aydın”


6 may
A.Şaiq: “Tıq-tıq xanım” 12.00
Ə.Haqverdiyev: “Pəri Cadu”


9 may
B.Marvin: “Yatmış gözəl” 12.00
Elçin: “Buzovna kəndinin əhvalatları”

11 may
Ç.Dikkens: “Oliver Tvistin macəraları” 16.00

12 may
S.Marşak: “Pişiyin evi” 12.00
M.F.Axundov: “Sərgüzəşti – vəziri – xani- Lənkəran”

13 may
Ş.Perro: “Çəkməli pişik” 12.00
K.Hamsun: “Viktoriya”

16 may
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 16.00

18 may
T.Vəliyeva: “Mənim ağ göyərçinim” 16.00
19 may
Xalq nağılı: “Göyçək Fatma” 12.00
U.Şekspir: “Romeo və Cülyetta”

20 may
Ərəb xalq nağılı: “Ələddinin sehrli çırağı” 12.00
H.Cavid: “Şeyx Sənan”

22 may
İ.Əfəndiyev: “Məhv olmuş gündəliklər” 16.00

25 may
C.Məmmədquluzadə: “Məkkəyə gedən yol” 16.00

26 may
X.Əlibəyli: “Dovşanın ad günü” 12.00
G.Figeyredo: “Ezop”

27 may
Y.Şvarts: “İfritin kələyi” 12.00
U.Şekspir: “Otello”

28 may
R.Tohidoğlu: “İncəbel və div” 12.00
M.F.Axundov: “Hekayəti-xırs quldurbasan”

30 may
İ.Fəhmi: “Axırıncı qatar və yaxud itlər” 16.00

Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır.

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM
TEATRININ 2012-Cİ İL MAYIN 16-DAN 31-DƏK REPERTUARI


16 may
S.Şendil: “Qanlı Nigar”

17 may
Elçin: “Teleskop”

18 may
V.Hüqo: “Qadın məhəbbəti”

19 may
H.Mirələmov: “Xəcalət”

20 may
M.F.Axundzadə: “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran” 12.00
M.F.Axundzadə: “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran”

23 may
F. Dürrenmatt: “Yaşlı xanımın gəlişi”

24 may
A.Məsud: “Qatarın altına atılan qadın”

25 may
E.de Filippo: “Kabuslar”

26 may
İ.Əfəndiyev: “Boy çiçəyi”

27 may
V.Hüqo: “Qadın məhəbbəti”

29 may
U.Şekspir: “On ikinci gecə yaxud hər nə istəsəniz”

30 may
M.Friş: “Don Juan və həndəsə”

31 may
“M.Ə.Sabir – 150” yubiley tədbiri

Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır




AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİM TEATRININ
2012-Cİ İLİN MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI
5 may
Ə.Abdullayev: “Çərçivə”

6 may
Xalq nağılı: “Məlikməmməd” (uşaq tamaşası) 14:00
S.Hacıyeva: “Dejavü”

11 may
S.Bekket: “Qaranlıq...”

12 may
Ç.Dadaşov: “Mən və Mən”

13 may
N.Qəribova: “Adsız”

16 may
B.Xanızadə: “Pantomima buketi”

19 may
A.Ryünoske: “Kesa və Morito”


20 may
A.Şaiq: “Tıq-Tıq” (uşaq tamaşası) 14:00

20 may
B.Xanızadə: “Eşq”

24 may
B.Xanızadə: “Zibillik pərvanələri”

26 may
“Kitabi-Dədə Qorqud” dastanı əsasında “Dəli Domrul”

27 may
Ü.Hacıbəyli: “Dulusçu”

30 may
Z.Zeynalov: “Maska”

Bütün tamaşalar saat 18:00-da başlayır
SƏMƏD VURĞUN ADINA AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRININ
2012-CI İLİN MAY AYI ÜÇÜN REPERTUARI
4 may
T.Korotkova: “Poker, pul və məhəbbət” (istehzalı detektiv)

5 may
Elçin: “Cəhənnəm kirayənişinləri” (mistik komediya)

6 may
R.Kuni: “Həddindən artıq evli taksi sürücüsü” (komediya)

9 may
M.Kamoletti: “Ah, bu Anna!” (komediya)

10 may
M.F.Axundzadə: “Müsyo Jordan və dərviş Məstəli şah” (komediya)

12 May
Elçin: “Teleskop” (faciəli komediya) premyera

13 may
J.Rasin: “Fedra” (faciə)

17-18 may
Moskvanın məşhur teatr və kino artistlərinin iştirakı ilə “Eşq divanəsi” komediyası

19 May
K.Qoldoni: “Mirandolina” (mehmanxana sahibəsi) (komediya)

20 may
R.Şart: “Mənim arvadımın adı Morisdir” (komediya)

21 may
Bələdiyyə teatrı – Əli və Nino


23 May
Musiqili Komediya Teatrının tamaşası

25 may
F.M.Dostoyevski: “Karamazov qardaşları” (ailə xronikası)

26 may
M.Zadornov: “Ər almaq istəyirəm” (premyera) (lirik komediya)

27 may
Elçin: “Teleskop” (faciəli komediya) premyera


Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır

Uşaqlar üçün

6 may
“Gözəl Vasilisa” 12.00

12 may
“Nağılı tap -1” 12.00


13 may
“Nağılı tap – 2” 12.00


19 May
“Nağılı tap – 3” 12.00

20 may
“Nağılı tap – 4” 12.00

26 may
“Durnabalığının buyruğu ilə” 12.00

27 may
“Maşa və ayı” 12.00
Bu xəbər oxucular tərəfindən 1494 dəfə izlənilmişdir!
Google Yahoo Facebook Twitter
Del.icio.us Digg StumbleUpon FriendFeed