Şrift:
TEATRLARIMIZIN 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI
19.11.2012 [14:57] - Afişa
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MUSİQİLİ KOMEDİYA TEATRININ
2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI
(Azərbaycan Dövlət Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin binası
M.Ə.Rəsulzadə küçəsi,5)

2 noyabr
E.Sabitoğlu, C.Məmmədov: “www.ferzeli-kef.com” (E.Sabitoğlunun 75 illik yubileyinə həsr olunur) (Gənc Tamaşaçılar Teatrının binasında)

3 noyabr
R.Mirişli, M.Haqverdiyev: “Amerikalı kürəkən”

4 noyabr
M.Kamoletti: “Fransızsayağı qarnir” (rus dilində)

6 noyabr
Ü.Hacıbəyli: “Ər və arvad”

7 noyabr
R.Hacıyev, F.Zöhrabov: “Talelər qovuşanda”

10 noyabr
H.K.Anderson: “Düyməcik” (rus dilində) 12:00
S.Ələsgərov, İ.Məlikzadə: “Hərənin öz ulduzu”

11 noyabr
R.Şəfəq, V.Zimin: “Yağış göbələyinin macərası” (rus dilində) 12.00
S.Ələsgərov, İ.Məlikzadə: “Kələkbazlar”

12 noyabr
E.Sabitoğlu, C.Məmmədov : “www.ferzeli-kef.com “
(Akademik Milli Dram Teatrının binasında)



13 noyabr
M.Kamoletti: “Fransızsayağı qarnir” (rus dilində) (Rus Dram Teatrının binasında)



15 noyabr
R.Şəfəq, V.Zimin: “Yağış göbələyinin məcarası” (rus dilində) 12.00
17 noyabr
R.Mirişli, M.Haqverdiyev: “Amerikalı kürəkən”





18 noyabr
E.Sabitoğlu,Y.Şvarts: “Qırmızı papaq” (rus dilində) 12.00
R.Mirişli, M.Haqverdiyev: “Qısqanc ürəklər”



26 noyabr
E.Sabitoğlu, C.Məmmədov : “www.ferzeli-kef.com” (Gənc Tamaşaçılar Teatrının binasında)



27 noyabr
N.V.Qoqol: “Evlənmə” (Rus Dram Teatrının binasında)

Bütün tamaşalar saat 19:00-da başlanır

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK OPERA VƏ BALET TEATRININ 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI



3 noyabr
R.Leonkavallo: “Payatsı” (opera)



4 noyabr
F.Əmirov: “Sevil” (opera)

5 noyabr
AzTV-nin tədbiri

10 noyabr
L.Minkus: “Don Kixot” (balet)

11 noyabr
P.Maskanyi: “Kənd namusu” (opera)



14 noyabr
M.Maqomayev: “Şah İsmayıl” (opera)



17 noyabr
C.Verdi: “Riqoletto” (opera)



18 noyabr
M.Ravel: “Bolero” (balet)
D.Şostakoviç: “Xanım və Xuliqan” (balet)



21 noyabr
Ü.Hacıbəyli: “Arşın mal alan”



23 noyabr
Ü.Hacıbəyli: “Leyli və Məcnun” (opera)



24 noyabr
F.Əmirov: “Min bir gecə” (balet)



25 noyabr
F.Əmirov: “Sevil” (opera)



28 noyabr
Q.Qarayev: “Yeddi gözəl” (balet)

Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır



DÖVLƏT YUĞ TEATRININ 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN
REPERTUARI



3 noyabr
X.Borxes: “Tabu”

7 noyabr
M.F.Axundzadənin əsərləri əsasında: “Naməlum Axundzadə”
20 oktyabr
S.Şnayder: “İlan dərisi”

10 noyabr
S.Şnayder: “İlan dərisi”

17 noyabr
A.Çexov: “Birinci akt”

24 noyabr
O.Fikrətoğlu: “İtkin”
Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır

ABDULLA ŞAİQ ADINA AZƏRBAYCAN DÖVLƏT
KUKLA TEATRININ 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN
REPERTUARI

2 noyabr
M.F.Axundzadə: “Müsyo Jordan və Dərviş Məstəlişah” 12:00, 14:00, 16:00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18:00

3 noyabr
R.Əlizadə: “Sindbadın xoşbəxtlik adasına səyahəti” 12:00, 14:00, 16:00
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18:00

4 noyabr
K.Kollodi: “Pinokkionun sərgüzəştləri” 12:00, 14:00, 16:00
K.Şahmərdan: “Ağ və Qara” (böyüklər üçün) 18:00

9 noyabr
K.Ağayeva: “Göyçək Fatma” 12:00, 14:00, 16:00
Ş.Perro: “Göy saqqal” (rus dilində) 18:00

10 noyabr
N.Kazımov: “Ələddin” 12:00, 14:00, 16:00
H.X.Andersen: “Nağıl haqqında nağıl” (rus dilində) 18:00
11 noyabr
Ə.Oruc: “Zinqırovlu pişik” 12:00, 14:00, 16:00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18:00

12 noyabr
H.Ziya: “Əkiz qardaşlar” 12:00, 14:00, 16:00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18:00

16 noyabr
A.Şaiq: “Dünya gözəli” 12:00, 14:00, 16:00
Ş.Perro: “Göy saqqal” (rus dilində) 18:00
17 noyabr
M.Seyidzadə: “Cırtdan” 12:00, 14:00, 16:00
H.X.Andersen: “Nağıl haqqında nağıl” (rus dilində) 18:00

18 noyabr
E.Baxış: “Məlikməmməd” 12:00, 14:00, 16:00
T.Ağayev: “Qoçaq Əhməd” (rus dilində) 18:00



23 noyabr
Ə.Səmədli: “Cik-cik xanim” 12:00, 14:00, 16:00
K.Şahmərdan: “Ağ və Qara” (böyüklər üçün) 18:00



24 noyabr
K.Kollodi: “Pinokkionun sərgüzəştləri” 12:00, 14:00, 16:00
Ş.Perro: “Göy Saqqal” (rus dilində) 18:00



25 noyabr
N.Kazımov: “Ələddin” 12:00, 14:00, 16:00
N.Gəncəvi: “Xeyir və Şər” 18:00



30 noyabr
K.Ağayeva: “Göyçək Fatma” 12:00, 14:00, 16:00
H.X.Andersen: “Nağıl haqqında nağıl” (rus dilində) 18:00

16 noyabr
S.Şendil: “Qanlı Nigar”





MÜSLÜM MAQOMAYEV ADINA
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASININ
2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI
1 noyabr
Vokalçıların Bülbül adına VI Beynəlxalq Müsabiqəsi 12:00
Müğənnilərin yarmarkası 12:00
III tur Müsabiqə iştirakçılarının Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri ilə məşqi 18:00
2 noyabr
Vokalçıların Bülbül adına VI Beynəlxalq Müsabiqəsi 12:00
Müğənnilərin yarmarkası
III tur Müsabiqə iştirakçılarının Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri ilə məşqi 12:00
III tur Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri 18:00

3 noyabr
Vokalçıların Bülbül adına VI Beynəlxalq Müsabiqəsi

4 noyabr
Vokalçıların Bülbül adına VI Beynəlxalq Müsabiqəsi təntənəli bağlanış mərasimi
Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri 19:00

5 noyabr
Türkiyə Cümhuriyyətinin 89-cu il dönümünə həsr olunan tədbir 14:00 -17:00



6 noyabr
Azərbaycan Respublikasının Əməkdar Artisti Sərxan Sərxanın 60 illik yubileyi 20:00



7 noyabr
Yeni Azərbaycan Partiyasının 20 illiyi ilə əlaqədar Ağdam rayon Yeni Azərbaycan Partiyasının və Ağdam rayon İcra Hakimiyyətinin birgə tədbiri 19:00



8 noyabr
Bakı Metropoliteninin istismara verilməsinin 45 illiyi və peşə bayramı münasibəti ilə keçirilən tədbir 19:00



9 noyabr
Xeyriyyə konserti 19:00



10 - 11-12 noyabr
“Sibir sağlamlığı” cəmiyyətinin tədbir 09:00 - 18:00



13 noyabr
Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası
Bədii rəhbər və baş dirijor: Gülbacı İmanova 19:00



14 noyabr
Azərbaycanın Xalq Artisti Şövkət Ələkbərovanın 90 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi 19:00



16 noyabr
Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor: Rauf Abdullayev 19:00



21 noyabr
Xeyriyyə konserti 19:00



23 noyabr
Görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, tanınmış ictimai xadim, SSRİ Xalq Artisti, SSRİ və Azərbaycan Respublikasının Dövlət mükafatları laureatı Fikrət Əmirovun 90 illiyinə həsr olunmuş Musiqi Festivalı
Dövlət Kamera Orkestri
Dirijor: Teymur Göyçayev 19:00



25 noyabr
Yaponiya Səfirliyinin tədbiri 18:00



26 noyabr
Görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, tanınmış ictimai xadim, SSRİ Xalq Artisti, SSRİ və Azərbaycan Respublikasının Dövlət mükafatları laureatı Fikrət Əmirovun 90 illiyinə həsr olunmuş Musiqi Festivalı Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor: Fəxrəddin Kərimov 19:00



27 noyabr
Görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, tanınmış ictimai xadim, SSRİ Xalq Artisti, SSRİ və Azərbaycan Respublikasının Dövlət mükafatları laureatı Fikrət Əmirovun 90 illiyinə həsr olunmuş Musiqi Festivalı
Xalq Çalğı Alətləri Orkestri
Dirijor: Ağaverdi Paşayev 19:00



28 noyabr
Görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, tanınmış ictimai xadim, SSRİ Xalq Artisti, SSRİ və Azərbaycan Respublikasının Dövlət mükafatları laureatı Fikrət Əmirovun 90 illiyinə həsr olunmuş Musiqi Festivalı
Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı
Dirijor: Ağaverdi Paşayev 19:00



30 noyabr
Görkəmli Azərbaycan bəstəkarı, tanınmış ictimai xadim, SSRİ Xalq Artisti, SSRİ və Azərbaycan Respublikasının Dövlət mükafatları laureatı Fikrət Əmirovun 90 illiyinə həsr olunmuş Musiqi Festivalı
Dövlət Simfonik Orkestri
Dirijor: Rauf Abdullayev 19:00

Bütün tədbirlər saat 19.00-da başlanır
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRININ
2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN
REPERTUARI

3 noyabr
B.Marvin: “Yatmış gözəl” 12:00
K.Hamsun: “Viktoriya” 19:00




4 noyabr
S.Marşak: “Pişiyin evi” 12:00
Ə.Haqverdiyev: “Pəri Cadu” 19:00

6 noyabr
Ərəbistan teatrı: “Vağzal heç yerə getmir”
(II Beynəlxalq Teatr Konfransı çərçivəsində) 19:00

8 noyabr
Xalq nağılı: “Göyçək Fatma” 10:00, 14:00

10 noyabr
Ərəb xalq nağılı: “Əlibaba və qırx quldur” 12:00
M.F.Axundzadə: “Hekayəti-Xırs-quldurbasan” 19:00

11 noyabr
Y.Şvarts: “İfritin kələyi” 12:00
M.F.Axundzadə: “Müsyö Jordan və dərviş Məstəlişah” 19:00

12 noyabr
K.Ağabalayev: “Rəvayəti-Şahzadeyi-Xəzər” 12:00, 15:00

13 noyabr
Dilsuz: “Əlincə qalası” 12:00, 15:00

14 noyabr
Ərəb xalq nağılı: “Ələddinin sehrli çırağı” 12:00, 15:00

15-16 noyabr
Həştərxan Gənc Tamaşaçılar Teatrı (qastrol)
“Fyodor dayı, məstan və toplan” 12:00, 15:00

17 noyabr
A.Şaiq: “Tıq-tıq xanım” 12:00
Ə.Əmirli: “Mən səni sevirəm MSS” 15:00

18 noyabr
S.S.Axundov, A.Şaiq: “Qaraca qız” 12:00
C.Cabbarlı: “Aydın” 19:00

20 noyabr
Əməkdar Artist Məmmədağa Dadaşovun 100 illik yubileyi 19:00

24 noyabr
Xalq nağılı: “Göyçək Fatma” 12:00
T.Vəliyeva: “Mənim ağ göyərçinim” 19:00



25 noyabr
Ş.Perro: “Çəkməli pişik” 12:00
Elçin: “Buzovna kəndinin əhvalatları” 19:00



27-30 noyabr
Gənclərin II Ümumrespublika Teatr Festivalı 19:00


Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır

AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM TEATRININ
2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN
REPERTUARI

2 noyabr
Əfqan: “Oliqarx”
3 noyabr
B.Brext: “Kuraj və uşaqları”
5 noyabr
II Beynəlxalq Teatr Konfransı 10:00
6 noyabr
II Beynəlxalq Teatr Konfransı 10:00
8 noyabr
Elçin: “Teleskop”
10 noyabr
İ.Əfəndiyev: “Boy çiçəyi”
11 noyabr
H.Mirələmov: “Gəncə qapıları”
13 noyabr
A.Məsud: “Qatarın altına atılan qadın”
14 noyabr
Elçin: “Şekspir”
15 noyabr
F. Brukner: “Napoleon”
17 noyabr
B.Brext: “Kuraj və uşaqları”
18 noyabr
İ.Əfəndiyev: “Qarabağnamə” 12:00
M.Friş: “Don Juan və həndəsə”
21 noyabr
Elçin: “Qatil”
22 noyabr
Əfqan: “Oliqarx”
23 noyabr
A.Saqareli: “Xanuma”
24 noyabr
F. Dürrenmat: “Yaşlı xanımın gəlişi”
25 noyabr
M.F.Axundzadə: “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran” 12:00
M.F.Axundzadə: “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran”
27 noyabr
M.F.Axundzadənin 200 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi
28 noyabr
B.Brext: “Kuraj və uşaqları”
29 noyabr
H.Mirələmov: “Gəncə qapıları”
30 noyabr
Elçin: “Qatil”
Bütün tamaşalar saat 19.00-da başlanır



AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİM TEATRININ
2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI
3 noyabr
“Kitabi-Dədə Qorqud” dastanı əsasında: “Dəli Domrul”
4 noyabr
N.Qəribova: “Adsız”

10 noyabr
B.Xanızadə: “Pantomima buketi”

11 noyabr
A.Şaiq: “Tıq-Tıq” 14:00
Z.Zeynalov: “Maska”

17 noyabr
B.Xanızadə: “Zibillik pərvanələri”

18 noyabr
B.Xanızadə: “No comment”

24 noyabr
B.Xanızadə: “Pantomima buketi”

25 noyabr
Xalq nağılı: “Məlikməmməd” 14:00
Ə.Abdullayev: “Çərçivə”

Bütün tamaşalar saat 18:00-da başlayır

SƏMƏD VURĞUN ADINA AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRININ 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI


2 noyabr
T.Korotkova: “Poker, Pul və Məhəbbət”

3 noyabr
R.Kuni: “Həddindən artıq evli taksi sürücüsü”




4 noyabr
M.F.Axundzadə: “Müsyö Jordan və Dərviş Məstəlişah”

5 noyabr
CAR teatrının tamaşası (II Beynəlxalq Teatr Konfransı) mono-tamaşa





6 noyabr
K.Qoldoni: “Mirandolina” (Mehmanxana sahibəsi)



7 noyabr
Elçin: “Teleskop”



9 noyabr
O.Yernev: “Yeni il gecəsi məhəbbət intriqaları”



10 noyabr
A.N.Ostrovski: “Qurdlar və qoyunlar”



11 noyabr
R.Bayer: “Qarışıq hisslər”



13 noyabr
Musiqili Komediya Teatrının tamaşası
M.Kamoletti “Fransızsayağı qarnir”



16 noyabr
R.Baer: “Qarışıq hisslər”



17 noyabr
F.Dostoyevski: “Karamazov qardaşları”



18 noyabr
M.Kamoletti: “Ah, bu Anna!”



23 noyabr
Elçin: “Cəhənnəm kirayənişinləri”



24 noyabr
E.E.Şmitt: “Əxlaqsız”



25 noyabr
R.Şart: “Mənim arvadımın adı Morisdir”



27 noyabr
Musiqili Komediya Teatrının tamaşası
N.V.Qoqol: “Evlənmə”

30 noyabr
J.Rasin: “Fedra”





Tamaşalar saat 19.00-da başlanır

Uşaqlar üçün
3 noyabr
V.Neverov: “Nağılı tap! -2”

4 noyabr
V.Reznikova: “Maşa və Ayı”



9 noyabr
V.Reznikova: “Durnabılığının buyruğu ilə”





10 noyabr
V.Neverov: “Nağılı tap! - 1”



17 noyabr
V.Neverov: “Nağılı tap! - 3”



18 noyabr
V.Neverov: “Nağılı tap! – 2”



24 noyabr
Y.Çernyak: “Gözəl Vasilisa”



25 noyabr
V.Reznikova: “Maşa və Ayı”

Tamaşalar saat 12.00-da başlanır



HEYDƏR ƏLİYEV ADINA SARAYIN 2012-Cİ İL NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI



16 noyabr
3D “Ələddinin sərgüzəştləri” adlı uşaqlar üçün tamaşa 12:00, 16:00

18 noyabr
Türk muğənnisi Ajda Pekkanın konserti 19:00

22 noyabr
Fikrət Əmirovun 90 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi 19:00



BEYNƏLXALQ MUĞAM MƏRKƏZİNİN 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI



4 noyabr
II Beynəlxalq Teatr Konfransı çərçivəsində: SSRİ Xalq Artisti R.Adomaytisin və Litvanın Xalq Artisti Y.Budraytisin yaradıcılıq gecəsi 12:00

21 noyabr
Türk dünyasının şairi - Yunus Əmrənin yubiley gecəsi
(Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin tədbiri) 19:00

25 noyabr
Fikrət Əmirovun kamera-instrumental musiqisi 19:00

26 noyabr
Fikrət Əmirov adına 26 nömrəli musiqi məktəbinin tədbiri 14:00

29 noyabr
Fikrət Əmirovun “Mahnı dünyası” konserti 19:00

30 noyabr
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tədbiri 18:00



BAKI DÖVLƏT SİRKİNİN 2012-Cİ İLİN NOYABR AYI ÜÇÜN REPERTUARI




2 noyabr
“Payız əyləncəsi” adlı Rusiya sirklərinin şousu 19:00

3, 9, 10 noyabr
“Payız əyləncəsi” adlı Rusiya sirklərinin şousu 15:00, 19:00

4, 11, 16, 17, 18 noyabr
“Payız əyləncəsi” adlı Rusiya sirklərinin şousu 12:00, 15:00, 19:00

12, 13, 14, 15 noyabr
“Payız əyləncəsi” adlı Rusiya sirklərinin şousu 12:00, 15:00
Bu xəbər oxucular tərəfindən 1749 dəfə izlənilmişdir!
Google Yahoo Facebook Twitter
Del.icio.us Digg StumbleUpon FriendFeed