Şrift:
Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası namizədlərinin ilkin siyahısını açıqladı
02.09.2015 [15:46] - Xəbərlər, MDH
Bu gün- 02.09.2015-ci il tarixində Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyasının (MDHP) Ali Məclisinin yığıncağı keçirildi.
Tahir Seyidovun sədrliyi, Fəxrəddin Maxsudovun katibliyi ilə keçirilən iclasda, MDHP–nın 01 noyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Milli Məclis seçkilərində iştirakı, seçkilərdə partiyanı təmsil edəcək səlahiyyətli nümayəndələrinin seçilməsi, maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndənin təyin edilməsi, beşinci çağırış Milli Məclis seçkilərində MDHP tərəfindən veriləcək namizədlərin ilkin siyahısının təsdiqi və partiyanın Xəzər Rayon Şöbəsinin yenidən formalaşdırılması ilə bağlı təsis konfransının protokolunun təsdiqi məsələləri müzakirə edildi.
Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası namizədlərinin ilkin siyahısını açıqladı

Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası namizədlərinin ilkin siyahısını açıqladı

Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası namizədlərinin ilkin siyahısını açıqladı

Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası namizədlərinin ilkin siyahısını açıqladı

Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyası namizədlərinin ilkin siyahısını açıqladı

Gündəliyin qəbul edilməsindən sonra söz MDHP sədri Fərəc Quliyevə verildi. Fərəc Quliyev çıxışında 01 noyabrda Azərbaycanda keçiriləcək Milli Məclis seçkilərində Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyasının iştirak etməsini, qanunverici orqanın formalaşdırılması baxımından önəmli olduğunu vurğulayaraq, siyasi təşkilatların seçkilərdə iştirakını və milli düşüncənin parlamentə daşınmasının önəmini xüsusi olaraq vurğuladı.
Sonra Tahir Seyidov Milli Dirçəliş Hərəkatı Partiyasının Milli Məclis seçkilərində iştirak etməsi təklifini irəli sürdü. Bununla bağlı çıxış edənlər qeyd-şərtsiz seçkilərə qatılmanın tərəfində olduqlarını bildirdilər və uzun müzakirəyə ehtiyac olmadan səsvermənin keçirilməsini istədilər. Səsvermədə partiyanın seçkilərdə iştirakı yekdilliklə qəbul edilərək, qərara alındı ki, Azərbaycan Respublikasında 01 noyabr 2015-ci il tarixində keçiriləcək Milli Məclis seçkilərində MDHP-nin iştirakı təmin edilsin.
Ardınca, MDHP Rayon Şöbələrinin yetkili qurumları tərəfindən müəyyənləşdirilmiş beşinci çağırış Milli Məclisə keçiriləcək seçkilərə namizədlərin siyahısı müzakirəyə çıxarıldı və bəzi dəyişikliklər edilərək, bütövlükdə səsə qoyuldu. Siyahı Ali Məclis tərəfindən qəbul edildi və nəzərə alındı ki, seçkilərində partiyanın namizədləri Ali Məclis tərəfindən irəli sürülsün.
Daha sonra, seçkilərdə partiyanı təmsil edəcək səlahiyyətli nümayəndələrin siyahısı təsdiq edildi. MDHP Nərimanov rayon şöbəsindən Ali Məclisin üzvü seçilmiş Çingiz Əhədli isə maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndə seçildi.
Axırıncı məslə olaraq, fəaliyyəti dayandırılmış Xəzər RŞ-nin yenidən formalaşdırılması ilə bağlı keçirdiyi təsis yığıncağının protokolu nəzərə alınaraq təsdiqlənməsi səsə qoyuldu və qeydiyyata alınmasına qərar verildi.

Qeyd edək ki, MDHP-nin 01 noyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasında beşinci çağırış Milli Məclis seçkilərində irəli sürsüyü ilkin namizədlərin siyahısı aşağıdakı tərkibdə təsdiq edildi:





1 Quliyev Fərəc İbrahim, 22.12.1962, MDHP sədri, millət vəkili
2 4 saylı NAXÇIVAN ŞƏHƏR seçki dairəsi Hüseynov Elçin Fərəməz, 02.10.1970 istefada olan polis
3 8 saylı BİNƏQƏDİ BİRİNCİ seçki dairəsi Nəsibov Vüqar Binət , 01.01. 1951müəllim
4 9 saylı BİNƏQƏDİ İKİNCİ seçki dairəsi Alışarlı Səfər Xəlil, “Vətəndaş Cəmiyyəti” jurnalının baş redaktoru, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü
5 10 saylı BİNƏQƏDİ ÜÇÜNCÜ seçki dairə Manafov Elşən Mirzə, 27.08.1962 müəllim, politoloq
6 11 saylı QARADAĞ seçki dairəsi Gerayeva Nailə Zakirovna 17.11.1969 arxitektor
7 13 saylı XƏZƏR-PİRALLAHI seçki dairəsi Arif Abbasov Sadıx, MDHP Qərbi Azərbaycan Departamentinin məclis sədri, istefada olan palkovnik
8 15 saylı YASAMAL BİRİNCİ seçki dairəsi Ramiz Əsgər, professor, Avrasiya Tərcüməçilər Birliyinin (Ankara) sədri seçilmişdir.
«Şöhrət» ordeni ilə təltif edilmişdir. Azərbaycanın Əməkdar
jurnalisti, «Qızıl qələm», «Həsən Bəy Zərdabi», «Humay» mükafatları
laureatıdır. Yazıçılar və Jurnalistlər Birliklərinin, Avrasiya
Yazarlar Birliyinin və Beynəlxalq Mətbuat İnstitutunun (İPİ, Vyana)
üzvüdür.
9 18 saylı NƏRİMANOV-NİZAMİ seçki dairəsi Məsumov Sərvər Şıxəli, yazıçı-publisist, yazıçılar birliyinin üzvü, 15kitab müəllifi, prezident təqaüdçüsü
10 19 saylı NƏRİMANOV BİRİNCİ seçki dairəsi Tahir Seyidov, MDHP Ali məclisinin sədri
11 20 saylı NƏRİMANOV İKİNCİ seçki dairəsi Təranə Mürsəqulova, mühasibatçı, şairə, Həkəri qəzetinin xüsusi müxbiri, MDHP Ali məclisinin üzvü
12 21 saylı NƏSİMİ BİRİNCİ seçki dairəsi Məmmədov Əhməd Qəşəm, fəlsəfə elmləri doktoru
13 22 saylı NƏSİMİ İKİNCİ seçki dairəsi Adıgözəlov Babək Məhəmməd, 29.09.1971, hüquqşünas
14 23 saylı NƏSİMİ-SƏBAİL seçki dairəsi Hüseynov Vəli Şamil, 27.04.1962, hüquqşünas
15 25 saylı NİZAMİ İKİNCİ seçki dairəsi Məmmədov Rasim Q, yazıçı-publisist, yazıçılar birliyinin üzvü, BMT-nin Avropa , ordeni laureatı, “türk ədəbiyyatına xidmət” laureatı, MDHP sədrinin müşaviri
16 26 saylı SABUNÇU BİRİNCİ seçki dairəsi Əli Rzayev Allahverdi , MDHP Qərbi Azərbaycan Departamentinin sədri, MDHP sədrinin müavini
17 27 saylı SABUNÇU İKİNCİ seçki dairəsi Nəzmiyyə Piriyeva Salman (Nəzmiyyə Hicran) Yazıçılar birliyi və İraq-Türkmən yazıçılar Birliyinin üzvü, MDHP sədrinin müşaviri
18 28 saylı SABUNÇU ÜÇÜNCÜ seçki dairəsi Əliyev İlqar Müşdəba, 02.01.1968, pedaqoq
19 30 saylı SURAXANI Birinci seçki dairəsi Niftalı Yusubov (Göyçəli), şair, MDHP sədrinin müşaviri
20 32 saylı SURAXANI ÜÇÜNCÜ seçki dairəsi Ağalar Bayramov Xanlar, 16.01.1954, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin dosenti, Respublikanın əməkdar artisti
21 33 saylı XƏTAİ BİRİNCİ seçki dairəsi Rzazadə Cavanşir Alunbət, 10.01.1958 İqtisadçı, hüquqşünas
22 34 saylı XƏTAİ İKİNCİ seçki dairəsi Həsənov Sabir İsa 01.06.1964 , mühəndis
23 35 saylı XƏTAİ ÜÇÜNCÜ seçki dairəsi İsgəndərov Nurəddin Əli, mühəndis texnoloq
24 36 saylı XƏTAİ DÖRDÜNCÜ seçki dairəsi Həbib Ələkbərsoy, MDHP ideoloji işlər üzrə sədr müavini
25 41 saylı SUMQAYIT BİRİNCİ seçki dairəsi Qurbanov Fizuli M, fəlsəfə elmləri doktoru,professor, fəlsəfə və hüquq institunda şöbə müdiri
26 43 saylı SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ seçki dairəsi Aydın Nəzərli Həmzə, hüquqşünas
27 44 saylı SUMQAYIT-XIZI seçki dairəsi Rzayev Bəhram Cabbar, mühəndis texnoloq
28 45 saylı ABŞERON seçki dairəsi Rzayeva Fəridə Rza, 20.07.1970, filoloq
29 46 saylı ŞİRVAN seçki dairəsi Əsədov Babək Yahya, 01.07.1963, ali, inşaatçı mühəndis
30 48 saylı YEVLAX seçki dairəsi Nağıyev Natiq Məyiş, 16.09.1958, orta ixtisas
31 50 saylı ABŞERON-QOBUSTAN seçki dairəsi Məmmədov İlqar İmran, 30.03.1956, mühəndis
32 51 saylı QUSAR seçki dairəsi Piriyev Fəzaim İman, 27.08.1960, mühəndis, hüquqşünas
33 58 saylı HACIQABUL-KÜRDƏMİR seçki dairəsi Almas Xəyyam Əfqan, 26.12.1988, inşaat mühəndisi
34 59 saylı SALYAN seçki dairəsi Məmmədov Natiq Mətləb, 11.09.1989, ali,cihazqayırma üzrə mühəndis
35 60 saylı SALYAN-NEFTÇALA seçki dairəsi Səfərov Rza Əli, 06.05.1976, rabitəçi, ehtiyatda olan zabit, Həkəri qəzetinin müxbiri
36 63 saylı SABİRABAD BİRİNCİ seçki dairəsi Zərbalıbəyli Məsləhət Hacıağa, 28.02.1987, hüquqşünas
37 64 saylı SABİRABAD İKİNCİ seçki dairəsi Həsənov Vidadi Əliabbas, 01.07.1958, iqtisadçı-jurnalist
38 70 saylı MASALLI ŞƏHƏR seçki dairəsi Mirzəyev Etibar Nusrət, 1949, Pedaqoq, hüquqşünas
39 77 saylı ASTARA seçki dairəsi Süleymanov Nəsir Barat, 1947, Pedaoqoq
40 79 saylı İMİŞLİ seçki dairəsi Ələkbərov Rəfael Söydümalı, 01.09.1963, hüquqşünas
41 80 saylı İMİŞLİ-BEYLƏQAN seçki dairəsi Xankişiyev Vüqar Əsgər, 24.08.1972, Əlinəzərli k, fermer
42 81 saylı BEYLƏQAN seçki dairəsi Quliyev Fizulu İsmayıl, 10.07.1966, hüquqşünas
43 83 saylı AĞCABƏDİ-FÜZULİ seçki dairəsii Piriyev Məhəmməd Qədir, 04.08.1967, iqtisadçı
44 89 saylı GÖYÇAY-AĞDAŞ seçki dairəsi İlqar Əzimov, MDHP Ali məclisinin üzvü, həkim
45 92 saylı ZƏRDAB-UCAR seçki dairəsi Ümüdov Xudaverdi Əmir,25.08.1955, yol hərəkətinin təşkili pedaqoji
46 93 saylı BƏRDƏ ŞƏHƏR seçki dairəsi İbrahimov Anar Musa, 21.09.1988, orkestr rəhbəri, müəllim
47 94 saylı BƏRDƏ KƏND seçki dairəsi Məmmədov Yaşar Fəxrəddin, 10.07.1987, Gömrük işinin təşkili
48 95 saylı TƏRTƏR seçki dairəsi Məmmədov Telman İbrahim, 1956, tarixçi
49 96 saylı GORANBOY-NAFTALAN seçki dairəsi İbrahimov Rəmzi Əbdüləzim, 29.05.1985, tarixçi
50 97 saylı GORANBOY-AĞDAM-TƏRTƏR seçki dairəsi Bayramzadə Araz Əli, 06.07.1990, idman müəllimi
51 100 saylı ŞƏMKİR-DAŞKƏSƏN seçki dairəsi Əsədov Orxan Sərdar, 12.09.1989, müəllim
52 101 saylı GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN seçki dairəsi Aşurov Hüseyn Abuzər, 17.02.1960, mühəndis
53 109 saylı BALAKƏN seçki dairəsi Muradov Qurban Məhəmmədkamil, 31.10.1979, mühasibat uçotu
54 110 saylı ZAQATALA seçki dairəsi Məmmədov Məhərrəm Tofiq, 25.01.1968, iqtisadçı
55 111 saylı ZAQATALA-BALAKƏN seçki dairəsi Qurbanov Yaşar Rəşid, 05.01.1962, müəllim
56 112 saylı QAX seçki dairəsi Musayev İlqar Musa, 17.03.1965, texnoloq
57 117 saylı OĞUZ-QƏBƏLƏ seçki dairəsi Mirzəzadə Rəfail Məhəmməd, həkim
58 118 saylı AĞDAM ŞƏHƏR seçki dairəsi Rüstəmov Teymur Seymur, 29.05.1988, orta təhsil
59 119 saylı AĞDAM KƏND seçki dairəsi Hüseynov Söhbət Allahverdi, 15.08.1965, yol mühəndisi
60 120 saylı CƏBRAYIL-QUBADLI seçki dairəsi Təhməzov Ramil Rafiq, 24.03.1979,ali, maliyyə kredit
61 122 saylı XANKƏNDİ seçki dairəsi Fəxrəddin Maqsudov, riyaziyyatçı, MDHP Ali məclisin katibi
62 123 saylı KƏLBƏCƏR seçki dairəsi Əsədov Əlövsət Əsəd, 25.06.1950, tərcüməçi, iqtisadçı
63 124 saylı ŞUŞA-AĞDAM-XOCALI-XOCAVƏND seçki dairəsi Məhərrəmov Xaliq Adil, 28.07.1969, məşqçi müəllim
Bu xəbər oxucular tərəfindən 1221 dəfə izlənilmişdir!
Google Yahoo Facebook Twitter
Del.icio.us Digg StumbleUpon FriendFeed